دانشگاه علمی کاربردی شرکت تولید رنگ و مواد شیمیایی الوان ثابت

دانشگاه علمی کاربردی شرکت تولید رنگ و مواد شیمیایی الوان ثابت،  یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه جامع علمی کاربردی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1392 به همت شرکت تولید رنگ و مواد شیمیایی الوان ثابت تاسیس شد که این نظام آموزشی مهارت محور ، هر سال دوره های مهر و بهمن و در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی از طریق ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی دانشجو می پذیرد و برابر استانداردهای آموزش عالی عمل می کند و اشتغال محور بوده و شهریه کمتری نسبت به سایر دانشگاهها دارد.
این مرکز تخصصی، با هدف تربيت نيروی انساني كارآفرين، ماهر و متخصص مورد نياز كشور برای ارگانها، سازمانها و دستگاههای متقاضی اجرايي دولتی و غيردولتي راه اندازی شد که با ماموریت ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری، به روز کردن مهارتهای شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری تمامی سطوح تحصیلی به صورت آموزش توسط متخصصان این مرکز به کار خود ادامه می دهد. و با توجه به نیاز صنعت شیمی و رنگ به نیروی کار مجرب، جهت توسعه تولید و ارائه خدمات به صنایع ذیربط، اقدام به پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی مرتبط نیز کرده است.
رشته های اشتغال محور، اخذ مدرک مورد تایید وزارت علوم و امکان ادامه تحصیل در تمامی دانشگاههای کشور، بهره مندی از اساتید مجرب و آموزش در بستر صنعت، آموزشی رایگان زبان، ارتباط این مرکز با کارخانه های معتبر رتگ کشور و دنیا و مراکز معتبر علمی داخلی و خارجی، ترم یک رایگان برای رشته های رنگ، برگزاری کلاسهای تئوری بصورت غیرحضوری، سرویس ایاب و ذهاب و سلف سرویس و تشکیل کلاسها در ساعات بعد از ظهر از دیگر مزایای این مرکز آموزشی است. همچنین دانشجویان ممتاز در این مرکز از مزیت تحصیل به شکل بورس و استخدام در کارخانه الوان ثابت برخوردار خواهند شد.
این مرکز در حال حاضر در مقطع کاردانی در رشته‌های شیمی آزمایشگاهی – صنعتی ، صنایع شیمیایی - رنگ سازی، برق صنعتی، مدیریت - لجستیک و زنجیره تامین، حسابداری صنعتی، ایمنی كار و حفاظت فنی، ایمنی و بهداشت واحدهای صنفی، كاردانی حرفه ای مدیریت كسب و كار و در مقطع کارشناسی ناپیوسته مهندسی فناوری پلیمر-رنگ سازی،  مهندسی فناوری مکانیک- تاسیسات حرارتی و برودتی، کارشناس حرفه ای ایمنی، سلامت و محیط زیست صنایع (HSE) و مهندسی فناوری محیط زیست- کنترل آلاینده ها پذیرش دانشجو دارد.
ثبت نام داوطلبان به شکل اینترنتی بوده و شرکت کنندگان برای آشنایی با رشته ها و ثبت نام می توانند به آدرس alvansabet.com مراجعه کنند.